شادمهر عقیلی هفتم بهمن ماه سال1351 در یک خانواده شش نفره در تهران متولد شد.از بچگی به نوازندگی علاقه داشت و با پیانو شروع کرد ولی بعد ویلون را بعنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد.

شادمهر آهنگسازی  میکرد و نواختن ساز را از هر کاری بیشتر دوست داشت. ساز های تخصصی وی پیانو، گیتار و ویلن بوده و در نواختن ویلون تبحر خاصی دارد.
از 1376 وارد واحد موسیقی صدا و سیما شد و در آنجا مشغول به کار شد ولی کارهای او برای کسب مجوز مشکل داشتند.بعنوان اولین کار «معبود» را اجرا کرد و بعد از آن «بهار من» اولین کاست او بود.بهار من کاست بدون کلامی بود که شادمهر  نوازندگی پیانو ،گیتار و ویلون را در آن بعهده داشت.
بعد از آن کاست «مسافر» به بازار آمد و تحولی در موسیقی پاپ کشور ایجاد شد که آثار آن برای همیشه به جا ماند.بعد از آن کاست «دهاتی» منتشر شد و باعث نمایان شدن فرق بین کارهای شادمهر و دیگران شد.در این راه همیشه مشکلات بسیار زیادی سر راه او قرار داشت و گرفتن مجوز برای کاری که نام شادمهر روی آن باشد مشکل شد، با وارد شدن شادمهر به سینما محبوبیت او صد چندان شد. او در دو فیلم سینمایی« پر پرواز و شب برهنه» بازی کرد و خود را در عرصه بازیگری هم مورد امتحان قرار داد . بازی در این فیلمها باعث افزایش حساسیت روی کارهای وی شد. پس از آن ، دوسال گرفتن مجوز برای کاست بعدی یعنی« آدم و حوا » ا
دامه پیدا کرد و شادمهر که دیگر عرصه را برای کار تنگ می دید رهسپار دیار غربت شد تا کسی نتواند جلوی پیشرفت او را  سد کند  و  قصه پر پرواز را در زندگی خود تکرار کرد . شاید پر پرواز زنگ خطری بود برای آنهایی که اجازه راحت کار کردن را از امثال شادمهر سلب میکنند.
آدم و حوا و بعد از آن «خیالی نیست» بصورت غیر مجاز در ایران پخش شد و محبوبیت وی را
بیش از پیش  زیاد کرد تا هوادارانش با دور شدن او از وطن ، او  را  به  خود  نزدیک  تر  حس  کنند  و  ا ز کارهای این نابغه موسیقی لذت ببرند. کاست بعدی با نام « آدم فروش» وارد بازار شد. با اینکه به دلایلی کاست قبل از پخش رسمی دست به دست پخش شد ولی این مسئله به فروش بالای این آلبوم لطمه ای وارد نساخت و آدم فروش با سبکی جدید و متفاوت طرفداران شادمهر را باز هم قافلگیر کرد

در حال حاضر وی در تورنتو کانادا مشغول کار است
و ار تباط خود را با وطن و هوادارانش همچنان حفظ می کند تا کاری باب میل جوانان ارائه دهد و جای خود را در قلب آنها حفظ کند.


دسته ها : موسیقی - *بیوگرافی*
دوشنبه سیم 10 1387
X